tepe

TR - ENG

OPTIPOINT 600 IP-TDM SetOptiPoint 600n

Siemens HiPath IP/ISDN haberleşme platformları için geliştirilen, hem IP hem TDM sistemlerle çalışan yeni optiPoint telefon seti, yatırımın korunmasına yönelik önemli avantajlar sunmaktadır.

OptiPoint 600 hem sayısal telefon hem IP telefon olarak kullanılabilmektedir. Üzerinde bulundurduğu mini-switch ile bir PC'nin yerel alan ağına (LAN) bağlantısını da sağlayabiliyor. İleride IP telefon teknolojisine geçerken herhangi bir değişikliğe gerek olmadan kullanılabilecek optiPoint 600 yatırımın korunmasını sağlıyor.

320 x 240 pixel (8 x 24 karakter) büyüklüğünde, arkadan aydınlatmalı, touch-screen ekranı ile kişisel bilgilerin tutulduğu menülere erişim sağlanmaktadır. Arzu eden kullanıcıların ileride kurumsal rehberlere (LDAP) ve WAP browser üzerinden WAP sunucular üzerinde geliştirilmiş uygulamalara erişimine olanak tanımaktadır. Toplam 320 kayıt kapasiteli optiPoint 600 menüleri arasında ekranda beliren tuşlara dokunarak ilerlemek mümkündür.

OptiPoint 600 adaptörleri ile, ikinci bir sayısal telefon, ISDN BRI ekipman, analog telefon HiPath haberleşme platformlarına bağlanabilmektedir. Mini-switch ile PC bağlantısını da tek kablo üzerinden gerçekleştirebilen OptiPoint 600 yeni kablolama yapılacak ortamlarda kablolama maliyetlerini azaltmaktadır. Üzerindeki entegre USB 1.1 portu ile Telefon-Bilgisayar Entegrasyonu (CTI) veya veri aktarımı yapılabilmektedir.

Entegre kulaklık girişi ile iş ortamında sürekli telefon kullanan çalışanlara büyük esneklik sağlamakta, bunun yanında ahizesiz konuşma ve serbest dinleme özelliğiyle toplantı odalarında veya yönetici odalarında kullanılabilmektedir.

OptiPoint 600 H.323 tabanlı Cornet IP protokolü ile HiPath 3000, HiPath 4000 ve HiPath 5000 haberleşme platformlarının getirdiği tüm özellikleri IP telefon olarak kullanıldığında da desteklemektedir. Siemens'in ses dünyasındaki 150 yıllık tecrübesinin getirdiği bu özellik zenginliğinin IP telefonlar üzerinde de kullanılabilmesi kurumlara ve kullanıcılarına büyük kolaylık ve avantajlar getirmektedir. Servis kalitesi standartlarını destekleyen optiPoint 600 yerel alan ağı (LAN) üzerinde yüksek ses kalitesini garanti etmektedir.

SNMP veya WEB browser üzerinden yönetilebilen optiPoint 600 FTP protokolü ile ağ üzerinden yazılım yüklenebilmesini ve özellik eklenmesini sağlamaktadır.

OptiPoint 600 bir güç kaynağı ile çalışabildiği gibi IEEE 802.3af standartları ile çalışan Ethernet switch'ler üzerinden de gerekli gücü karşılayabilmektedir.

HiPath IP/ISDN haberleşme platformları telefon setleri açısından geniş bir yelpaze sunmaktadır. optiPoint 600’e ek olarak; optiPoint 400 ve optiPoint 410 IP telefon aileleri de bu yelpazenin birer parçasıdır. Bu yelpazenin bir diğer parçası olan optiClient 130 "Softphone" olarak adlandırılan ve bilgisayarın aynı zamanda telefon olarak kullanılmasını sağlayan IP telephony yazılımı ve aksesuarları özellikle mobil kullanıcılar için geliştirilmiştir. Özellik zenginliğini kaybetmeden ekonomik çözümler arayan firmalar için geliştirilmiş optiPoint 500 sayısal telefon setleri ofis ortamlarında kullanılan en yaygın optiPoint ailesi üründür.